Kempingový alebo koktailový stôl, čo je lepšie na záhradu?

Súčasné obchody ponúkajú veľmi širokú škálu nábytku. Je lepšie zaobstarať si kempingový stôl alebo skôr ten koktailový? Čo je na záhradu praktickejšie?

Čo je kempingový stôl a na čo slúži

Kempingový nábytok je prioritne určený na cestovanie. Mali by ste ho teda ľahko poskladať a previesť obytným vozidlom alebo karavanom. Mnohí si ho však kupujú aj domov, či už na záhradu, terasu alebo balkón. Býva totiž odolný voči pôsobeniu slnka aj dažďa a po uskladnení mimo sezóny nezaberie veľa miesta.

Kempingový stôl je tak skladací. Má výškovo nastaviteľné nohy a niektoré modely ponúknu aj skladaciu dosku. To oceníte v prípade, že potrebujete stôl uložiť napríklad do garáže, kde úsporne pojaté modely zaberú skutočné minimum miesta.

Kempingový stolík je navrhnutý ďalej aj s ohľadom na jednoduchú údržbu. Avšak to už možno väčšinou spojiť s reprezentatívnym designom. A prakticky tak možno tvrdiť, že ani tento typ nábytku vám neurobí hanbu pri slávnostných udalostiach. Používa sa tiež v rámci firemných eventov a ďalších akcií formálneho rázu.

V čom sa líši koktailový stôl

Koktejlové stoly sú vysoké stolíky menších rozmerov. Podobne ako klasický kempingový nábytok môžu ponúknuť nielen atraktívny vzhľad, ale aj odolnosť, nízke nároky na údržbu a môžu tiež byť vybavené skladacím mechanizmom.

Používajú sa pre firemné večierky, výstavy či vernisáže. Veľmi často ich nájdete pred reštauráciami. Hodí sa pre spoločenské udalosti. Na vašej záhrade nájdu uplatnenie napríklad vtedy, pokiaľ tu plánujete realizovať svadobný obrad.

Kokteilový stôl bude ale pôsobiť štýlovo aj pri každodennom využití na záhrade alebo balkóne. Celému priestoru vtlačí nevšedný francúzsky šarm. Dostatok priestoru pre všetko občerstvenie poskytne koktailový stôl aj pri neformálnom stretnutí s priateľmi alebo záhradnej párty.

Čo sa týka rady, ktorý typ zaobstarať, záleží to jednak na tom, aké vyznenie chcete prostredie vtlačiť. A samozrejme aj na tom, aká veľká plocha je k dispozícii. Kokteilový stôl totiž z podstaty zaberie oveľa menej miesta.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Kuchyňa spojená s obývacou izbou: Tipy pre harmonický dizajn

Kombinácia kuchyne a obývacej izby je moderným a funkčným trendom, ktorý vytvára otvorený a pohostinný priestor pre rodiny a hostí. Spojením týchto dvoch miestností...

Tipy na najlepšiu starostlivosť o bábätká aj mamičky

Pre svoje deti chce každá mamička v každom ohľade to najlepšie a starostlivosť o pokožku a vlásky nie je výnimkou. Prinášame tipy na šetrnú...

Pozor na spálenie a pigmentové škvrny. Dermatológ radí, ako správne pripraviť pokožku na leto

Blíži sa leto a pre mnohých tak prichádza aj doba, kedy sa začínajú viac opaľovať. Ako ale správne svoju pokožku pripraviť na letné žiarenie?...

De luxe spálňa: ako si vybrať luxusné prehozy na posteľ

V dizajnových časopisoch a katalógoch VIP hotelov je spálňa vždy zariadená luxusným prehozom. Veľkolepé riešenie plní mnoho úloh: posteľná bielizeň je skrytá pred zvedavými...

Sestra mi vždy záviděla muže: Až do tohoto momentu, kdy se karta obrátila a já jsem pochopila, jak se cítí

"Kateřina byla moje jediná sestra a že mezi námi byl jen něco přes roční věkový rozdíl, rozuměli jsme si lépe než všichni ostatní sourozenci....