De luxe spálňa: ako si vybrať luxusné prehozy na posteľ

V dizajnových časopisoch a katalógoch VIP hotelov je spálňa vždy zariadená luxusným prehozom. Veľkolepé riešenie plní mnoho úloh: posteľná bielizeň je skrytá pred zvedavými pohľadmi, dominantný prvok spálne pôsobí úhľadne, štýl interiéru je zachovaný na sto percent. Ako si vybrať luxusný prehoz do spálne v súkromnom dome alebo v butikovom hoteli?

Luxusný prehoz s viacvrstvovou štruktúrou

V trende sú prehozy na posteľ so zamatovým vrchom pozostávajúcim z niekoľkých vrstiev. S takýmto doplnkom je ľahké dať posteľ do poriadku za pár sekúnd.

Výrobcovia luxusných textílií do spální vyvinuli špeciálnu sendvičovú technológiu, ktorú už ocenili ženy v domácnosti a majitelia luxusných hotelov:

Vrchná vrstva je mäkký umelý zamat s ultra krátkym vlasom. Ušľachtilý lesk sa trblieta vo večernom svetle reflektorov. Látka nezanecháva stopy rúk, odtlačky tela či predmetov, materiál netrpí pazúrmi domácich miláčikov.

Stredná vrstva je výplň, beztiažový materiál s hrúbkou až 5 mm, vďaka čomu kryt vyzerá bezchybne. Skrútené silikónové vlákna perfektne držia svoj tvar a pri praní sa nekrčia.

Spodnú vrstvu tvorí pevná bavlnená základňa odolná voči oderu tón v tóne s vrchnou. Okraj výrobku je zakončený silným lemovaním dokonale zvoleného odtieňa.

Výplň je fixovaná metódou lisovania za tepla, navonok vyzerá ako klasická prikrývka. Luxusný prehoz s technológiou horúceho razenia vydrží mnoho rokov a nevyžaduje komplexnú starostlivosť:

  • výrobok sa jednoducho zvinie do rolky bez poškodenia vzhľadu a vrstvenia;
  • ekonomické pranie pri t 30ºC, výrobok sa počas prania nelúpe ani nezráža;
  • netreba žehliť.
  • Silikón a polyester sa neboja plesní, roztočov, húb, sú bezpečné pre alergikov a neabsorbujú nepríjemné pachy.

Ako si vybrať luxusný prehoz podľa veľkosti postele

Matrac zmeriame na dĺžku a šírku, pripočítame výšku matraca po obvode, ak nie je čelo, na troch stranách – ak je čelo. V móde sú veľké luxusné prehozy, ktoré úplne skryjú nohy postele. V tomto prípade sa meria výška od podlahy po vrch matraca.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Má vaše tělo dostatek vitaminu D? Jeho přítomnost je důležitou ochranou vůči chorobám, včetně korony

Ještě donedávna vitamín D nikdo velmi neřešil. Bral se jako důležitý nanejvýš pro kosti. Dnes se však zjišťuje, že souvisí s řadou nemocí včetně...

Budúcnosť rodičovstva v štýle Tamagotchi. Podľa odborníčky budú za päťdesiat rokov úplne bežné virtuálne deti

Jedna z popredných britských odborníčok na umelú inteligenciu Catriona Campbell predpovedá, že problémy s preľudnením planéty by do päťdesiatich rokov mali vyriešiť virtuálne deti....

Jablka pozitivně ovlivňují imunitu. Jíme je však málo

Ovoce s tradicíVěděli jste, že jablka tvoří 70% celkové úrody slovenského ovoce? Zapsaných máme až 150 různých odrůd! Mezi ty nejoblíbenější patří červenožlutá Gala,...

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s pandemií ještě...

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu trávit čas...