De luxe spálňa: ako si vybrať luxusné prehozy na posteľ

V dizajnových časopisoch a katalógoch VIP hotelov je spálňa vždy zariadená luxusným prehozom. Veľkolepé riešenie plní mnoho úloh: posteľná bielizeň je skrytá pred zvedavými pohľadmi, dominantný prvok spálne pôsobí úhľadne, štýl interiéru je zachovaný na sto percent. Ako si vybrať luxusný prehoz do spálne v súkromnom dome alebo v butikovom hoteli?

Luxusný prehoz s viacvrstvovou štruktúrou

V trende sú prehozy na posteľ so zamatovým vrchom pozostávajúcim z niekoľkých vrstiev. S takýmto doplnkom je ľahké dať posteľ do poriadku za pár sekúnd.

Výrobcovia luxusných textílií do spální vyvinuli špeciálnu sendvičovú technológiu, ktorú už ocenili ženy v domácnosti a majitelia luxusných hotelov:

Vrchná vrstva je mäkký umelý zamat s ultra krátkym vlasom. Ušľachtilý lesk sa trblieta vo večernom svetle reflektorov. Látka nezanecháva stopy rúk, odtlačky tela či predmetov, materiál netrpí pazúrmi domácich miláčikov.

Stredná vrstva je výplň, beztiažový materiál s hrúbkou až 5 mm, vďaka čomu kryt vyzerá bezchybne. Skrútené silikónové vlákna perfektne držia svoj tvar a pri praní sa nekrčia.

Spodnú vrstvu tvorí pevná bavlnená základňa odolná voči oderu tón v tóne s vrchnou. Okraj výrobku je zakončený silným lemovaním dokonale zvoleného odtieňa.

Výplň je fixovaná metódou lisovania za tepla, navonok vyzerá ako klasická prikrývka. Luxusný prehoz s technológiou horúceho razenia vydrží mnoho rokov a nevyžaduje komplexnú starostlivosť:

  • výrobok sa jednoducho zvinie do rolky bez poškodenia vzhľadu a vrstvenia;
  • ekonomické pranie pri t 30ºC, výrobok sa počas prania nelúpe ani nezráža;
  • netreba žehliť.
  • Silikón a polyester sa neboja plesní, roztočov, húb, sú bezpečné pre alergikov a neabsorbujú nepríjemné pachy.

Ako si vybrať luxusný prehoz podľa veľkosti postele

Matrac zmeriame na dĺžku a šírku, pripočítame výšku matraca po obvode, ak nie je čelo, na troch stranách – ak je čelo. V móde sú veľké luxusné prehozy, ktoré úplne skryjú nohy postele. V tomto prípade sa meria výška od podlahy po vrch matraca.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

EnteroZOO: akutní pomoc při kožních onemocněních

Jakožto pečliví a zodpovědní majitelé jste si určitě zvykli reagovat na první náznaky jakékoliv vnitřní nemoci typu otravy nebo nachlazení u vašeho miláčka. Naopak...

Wellness pobyt pre dvoch s masážou – Relaxácia pre páry

Každodenný život nám často necháva len minimálny priestor na oddych a starostlivosť o seba samých. Preto nie je nič lepšie, ako si občas dopriať...

Dokonalé vlny za pár minút

Vytvorte si nespútané vlny za pár minút a to takmer bez námahy! Unikátna automatická kulma BaByliss 2664PRE disponuje technológiou automatického vlnenia, vďakaktorej si prameň...

Črevá ako náš druhý mozog: Ich stav má vplyv na nadváhu či kožné ochorenie

Objavuje sa stále viac dôkazov o tom, že zloženie črevného mikrobiomu, predtým označovaného ako mikroflóra, má zásadný vplyv na našu postavu, chute aj zdravie....

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla jsem, aby...