Predtým ľudia verili v božstvo, dnes v Ilumináty. Skutočne existuje tajná skupina riadiaca svet?

Ľudia potrebujú veriť. Možno aj preto existuje toľko druhov rôznych náboženstiev a myšlienkových smerov naprieč svetom a jednotlivými vrstvami obyvateľstva. Na svete existuje mnoho ľudí, ktorí veria, že krajinu riadi Boh alebo akási vonkajšia hybná sila. Existujú však aj zástancovia druhej skupiny – presvedčenie, že svet je riadený zvnútra. Mocenskou skupinou vybraných Iluminátov.

Tajuplné zmienky o tejto spoločnosti sa tiahnu storočiami, snáď dokonca tisícročiami. Samotné slovo Iluminát pochádza z latinčiny a veľmi voľne by sa dalo preložiť ako „osvietenie“. Tento názov si tak naprieč celými dejinami ľudstva privlastnilo hneď niekoľko rôznych skupín – často takých, ktoré mali prístup k akýmsi tajným informáciám bežne nedostupným.

Podľa zástancov teórie o Iluminátoch by mala existovať celosvetová skupina mocných ľudí (vybraných politikov, celebrít, obchodníkov a ďalších mocných osôb), ktorí majú pod kontrolou všetky udalosti na zemi a pomocou ďalších tajných organizácií riadi svet.

Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

V súčasnej dobe je existencia Iluminátov označená ako konšpiračná teória, avšak v minulosti Ilumináti skutočne existovali. Jednalo sa o tajnú spoločnosť z Bavorska, ktorá bola založená 1776 doktorom práv Adamom Weishauptom pre vybraný okruh intelektuálov. Hovorili si Bratia slobodného ducha. Tí sa schádzali a stavali sa proti náboženskému a elitárskemu vplyvu na každodenný život a proti cirkvi všeobecne, pretože podľa Weishaupta mala až príliš veľký vplyv na celú spoločnosť aj každodenný bežný život jednotlivcov. Jednalo sa o tajnú organizáciu, ktorá pre komunikáciu volila tajné kódy a utajené neverejné rokovania.

Do tejto skupiny sa tiež zaradilo niekoľko známych mysliteľov, ale rovnako tak ako neskôr slobodomurári narazili na tvrdý odpor a ich význam časom vymizol.
V súčasnej spoločnosti je už samozrejme význam cirkvi výrazne menší ako v 18. storočí preto podľa konšpirátorov nie je cieľom súčasných Iluminátov odpor nej a jej rozpínajúcemu sa vplyvu, ale kontrola a následné zotročenie ľudí. Čo k tomu vyznávača tejto veľmi rozšírenej teórie vedie?

Symboly – Ilumináti majú vlastný symbol. Jedná sa o trojuholník s takzvaným vševedúcim okom vo vnútri. Tento symbol bolo možné nájsť už v staroegyptských pyramídach, ale nachádza sa aj na súčasných dolárových bankovkách. Podľa niektorých má vševedúce oko význam toho, že nás Ilumináti sledujú 24 hodín denne, sedem dní v týždni – skrátka stále.
Druhým znakom je sova – symbol noci, kedy majú prebiehať schôdzky Iluminátov. Maličký obrázok sovy sa jednak tiež skrýva na bankovke amerického dolára a jednak sa s týmto symbolom majú Ilumináti verejne fotiť. Takým príkladom je napríklad Justin Bieber, ktorý si sovu nechal vytetovať.
Elektronika a kamery – Existuje tiež veľmi rozšírená teória, že všetky kamery (priemyselné, na smartfóne, na notebooku) majú za úlohu celý deň nepretržite sledovať všetkých ľudí na zemi a podávať o nich Iluminátom správy.
Cielená reklama alebo odpočúvanie – Ľudia si začali všímať, že o čomkoľvek hovoríte napríklad v obyčajnej blízkosti telefónu alebo notebooku, daná vec sa vám následne začne pri používaní internetu samovoľne akoby náhodne ponúkať. Ak napríklad diskutujete s kolegyňou pri pracovnom stole o kosačkách na trávu, môžete si byť istá, že vzápätí budete mať prehliadač plný reklám na stroje upravujúce záhradu.
Symbol spojeného palca a ukazováka – Veľa známych ľudí a celebrít sa fotí verejne so spojenými palcom s ukazovákom. Vzniknutým kruhovým otvorom sa pozerajú na fotografiách do kamery. Toho má byť ďalším symbolom tajnej skupiny Iluminátov. Symbolizuje nielen vševedúce oko, ale aj číslo 666, ktoré je od nepamäti vnímané ako diabolské číslo. S týmto symbolom je vyfotený Justin Bieber, Beyonce, Johny Depp alebo Leonardo DiCaprio. Avšak vyššie uvedené celebrity nie sú jediné, ktoré boli zo spolupráce s tajnou skupinou s ambíciou ovládnuť celý svet osočené.
Jednou z Iluminátok má byť aj veľmi populárna mladá speváčka Billie Eilish. Hlavným dôvodom by mal byť predovšetkým fakt, že sa umelkyňa preslávila prakticky po celom svete takmer cez noc. Konšpirátori majú jasno – stala sa členom tejto globálnej mocenskej skupiny.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Pozor na spálenie a pigmentové škvrny. Dermatológ radí, ako správne pripraviť pokožku na leto

Blíži sa leto a pre mnohých tak prichádza aj doba, kedy sa začínajú viac opaľovať. Ako ale správne svoju pokožku pripraviť na letné žiarenie?...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu, že obsahují...

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla jsem, aby...

Potřebujete si zařídit kvalitní home office? A víte, že si ho celý můžete pořídit na jedno kliknutí?

Odpověď na otázku, zda má prostředí, ve kterém pracujete, vliv na vaši výkonnost a soustředění, je jasná: věda už dávno potvrdila, že tento faktor...

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se psy, později...